Mucizeler Kursu

Mucizeler Kursu

“Çok geç, sevdim seni.”

Ey güzellik, Hep var olan ve hep yepyeni…

Çok geç, sevdim seni…

Ve bir baktım, sen bendesin,

Bense benden dışarı

Ve seni aramaktayım hala…”

St. Augustine

 

MUCİZELER KURSU NEDİR?

Dünyada birçok kitaba ilham kaynağı olmuş, milyonlarca insanı peşinden sürüklemiş, zihnimizin yanlış programlardan arındırarak ‘’içsel mucizeler’’ yaratan kitabın adıdır.

1975 yılında ilk defa resmi olarak yayınlanan ve hala en çok satanlar listesinde bulunan kitap, New York’ta Columbia Üniversitesi Tıp Fakültesi, Tıp Psikoloji bölümü profesörlerinden Dr. Helen Schucman tarafından, Dr. William Thetford un desteğiyle, ‘’içsel dikte’’ yoluyla kaleme alınmıştır. Okundukça kişiye, kendi eksikliklerini göstermekte ve kendi yarattığı sanal dünyadan çıkartarak, hakikati olduğu gibi algılamasını sağlamaktadır. Okuyan kişiler üstünde etkin değişime sebep olması nedeniyle, günümüzde, bütün dünyada milyonlarca kişinin hayatının değişmesine sebep olmuştur.

Birçok eğitmeni bulunan kitap, kendi özel sistemi, kapsamında ‘’psikospiritüel’’ eğitim ve uygulama amaçlıdır. Bu sistem düzenli bir şekilde uygulandığında, ‘’içsel mucizelerin’’ oluşumunu tetikleyerek, kişinin özüne varma sürecini kısaltmaktadır.

Bu bir öğrenme değil, arınma kursudur. İçerdeki yanlış bilgilerden arınıp, gerçekliği çarpıtmadan olduğu gibi görebilmenizi sağlayan bir ‘’deneyimdir’’. Bu kurstan yararlanmak için yaratıcılık, ustalık, zeka veya beceri gerekmez. Deneyim doğrudan sağduyu aracılığı ile gerçekleşir.

“İnsan, yüreğinin inkar etmediği yere aittir” Richard Bach

Bu kurs, mucizeler kursudur. Seçmeli ders değildir, sınıfı geçmek için alınması zorunludur. Gönüllü olan şey sizin onu alma zamanınızdır. Özgür iradeniz vardır ama bu, kursun içeriğini sizin oluşturacağınız anlamına gelmez. Size verilen zaman diliminde ne kadarını alacağınızı seçme hakkınız olduğu anlamına gelir.

Kurs, sevginin anlamını öğretmeyi amaçlamaz çünkü o, öğretilebilecek her şeyi aşar. Fakat bu kurs, sevginin sürekli olarak var oluşunun farkına varabilmenizin önündeki engelleri kaldırır. Sevgi farkındalığı sizin doğal mirasınızdır. Sevginin tersi korkudur. Fakat her şeyi kapsayanın karşıtı olamaz.

Bu yüzden bu kurs şu şekilde özetlenebilir:

Gerçek olan tehdit edilemez.

Gerçek olmayan var olamaz.

Burada Tanrı’nın huzuru yatar.

Tasarım: Z4M Medya