FETHİYE HABER

Kagik Kaliteli Yaşama Dokundu

17 Kasım 2015

Kagik Kaliteli Yaşama Dokundu

“Kaliteli Yaşam Tabağınızdan Geçer” konulu seminer ile Fethiye halkına destek olan KAGİK aylık olağan toplantısını da Fethiye’de gerçekleştirdi.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren Kadın Girişimciler Kurulu Muğla İl İcra Komitesi (KAGİK), Kasım ayı olağan toplantılarını Fethiye Ticaret ve Sanayi odası (FTSO) ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Geçtiğimiz gün yapılan toplantıya, Fethiye Ticaret ve Sanayi odası Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan ve Genel Sekreter Füsun Şahin konuk oldu.

Kurul adına konuşan KAGİK Başkanı Aslı Karataş, Fethiye Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Arıcan’ı KAGİK Çalışmaları ve planlanan projeler hakkında bilgilendirdi. Karataş: “Amacımız kadınlarımızı tüm kamusal alanlarda görebilmek.” dedi.

KAGİK çalışmalarından memnuniyet duyduğunu dile getiren Başkan Arıcan, “Bizler prensip olarak kadın ağırlıklı çalışmalardan memnuniyet duyuyoruz. Gördüğünüz üzere Oda personelimizde kadın ağırlıklı. Bizler Muğla Odaları ve Borsa olarak oldukça uyumlu çalışan kurumlarız. Sizler geliştirin bizler değerlendirelim ve destekleyelim. Kadının içinde olduğu her çalışma ve projenin arkasındayız.” ifadelerine yer verdi.

Genel Sekreter Füsun Şahin’in de katkı ve deneyimiyle oldukça verimli bir toplantı geçiren KAGİK, hedef ve çalışmaların planlanmasının ardından toplantıyı sonlandırdı.

‘Kaliteli Yaşam Tabağınızdan Geçer’

KAGİK eğitimleri kapsamında aynı gün  öğleden sonra Fethiye halkı için bir seminer gerçekleştirildi. Diyetisyen Esra Tüfekçi ve Erickson Collage Koçu Özlem Yaltı tarafından gerçekleştirilen ‘Kaliteli Yaşam Tabağınızdan Geçer’ konulu seminerde, katılımcılar yeme alışkanlıkları ve sağlıklı ve mutlu yaşam konusunda bilgilendirildi. Seminerde ayrıca, ‘iş hayatında dengeli beslenmenin performansa etkisi nedir?’ ‘Hem iş hayatı hem anne olmak zor olsa da arasında ki denge nasıl sağlanabilir?’ ‘Hayatımızı nasıl planlamalıyız?’ ve daha bir çok soruya katılımcılar ile birlikte cevap arandı.

 

Erkan Ilik

Tasarım: Z4M Medya