ÖRNEK PROJENİN SERGİSİ DE ÖRNEK OLDU

26 Ağustos 2016 Cuma 09:32

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris İlçe Başkanlığı’nın çocuklar için hazırladığı bir aylık CHP Eğlence ve Eğitim Kampı Projesi tamamlandı. Çamlı, Turgut ve Turunç mahalleleinde oluşturulan kamp alanlarında çocuklar için resim, müzik, sinema, İngilizce, kahkaha yogası, oyunlar ve eğlenceler gibi bir çok aktivite yer aldı. Bir aylık yaz kampının ardından Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat Evi’nde çocuklar tarafından yapılan çalışmaların sergisi yapıldı.

12 Temmuz-4 Ağustos tarihleri arasında, uzak ve nüfusu az olan köylerinde Çamlı, Turgut ve Turunç mahallelerinde oluşturulan yaz kamplarıyla birleştirilmesiyle gerçekleştirilen eğlence ve eğitim kampı sona erdi.

Geçtiğimiz gün Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris İlçe Başkanlığı tarafından çocukların kamplarda yaptıkları çalışmaların yer aldığı sergi düzenlendi. Düzenlenen sergide kampa katılan çocuklara katılım sertifikası verilirken, bir ay boyunca kampta gönüllü öğretmenlik yapan eğitimcilere de plaketleri verildi.

Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat Evi’nde düzenlenen sergiye CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü, Kadın Kolları Başkanı Dilay Uçar, CHP İlçe yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Kamil Öner, Dursun Kaplan, Halil Gökovalı, Armutalan Eski Belediye Başkanı Muhammet Ünlü, yazarlar, sanatseverler, öğrenciler ve veliler katıldı.

“BÖLGEMİZİN GELECEĞİNE ÇOCUKLARIMIZ IŞIK TUTACAK”

Proje Koordinatörü Gökçe Söylemez sergide yaptığı konuşmada, bir aylık süren Eğlence ve Eğitim Kampı’na 116 çocuğun katıldığını ve onları tanımış olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Söylemez; “ Onlarla bir ay boyunca kampımızda çeşitli etkinliklerle hoşça zaman geçirdik. Umarım onlar kamplarda gösterdikleri başarıyı hayatları boyunca devam ettirirler. Bu etkinliklerde ekip arkadaşlarımız yaratıcı, eğitici, bilimsel harika projeler hazırladılar. Çocuklarımız bu projelerle bir çok alanda kendilerini geliştirebilme imkânı buldu. Çocuklarımızın her biri birer ışık gibi. Bölgemizin geleceğine bu çocuklarımız ışık olacaktır” dedi.

“BU PROJE ÖRNEK BİR PROJE OALCAKTIR”

CHP İlçe Başkanı Acar Ünlü, CHP’nin sosyal projelere her zaman önem verdiğini ve yaptıkları çalışmalarında bunun bir parçası olduğunu dikkat çekti. Ünlü, “ Bizim için en önemli konu çocuklar. Çünkü biz, yarın çocuklarımız bir tane daha az sorunla uğraşsınlar diye uğraşıyoruz. Bunun için herkesi Atatürk ışığının altında göreve davet ediyoruz. Biz her projemizde bir farkındalığı oluşturmaya dikkat çekmeye çalışıyoruz. Bizler bugün bir şey yaparsak on sene sonra bunun kıymetini yaşıyoruz. Bu çocuklarımızdan da bizler on sene sonra verim almaya başlayacağız. Biz projemizi bütün köylere yayarak CHP’nin projesi haline getirdik. İnanıyorum ki bu proje diğer bölgelerde genel merkezimizin uygulayacağı şekilde örnek bir proje olacaktır. Biz bu projeyi geliştirerek önümüzdeki yıllarda da devam ettireceğiz. Ben burada bu projeye emek koyan öncelikle gönüllü arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Özellikle projeyi koordine eden, benimde siyasette bu yolu yürümekten onur ve gurur duyduğum Gökçe Söylemez arkadaşıma huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Ayrıca yönetim kurulu arkadaşlarıma, İl Başkanımız Mürsel Alban’a ve belediyemize desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

BU GENÇLİĞE YATIRIM PROJESİDİR

Daha sonra konuşan CHP İl Başkanı Mürsel Alban, CHP Marmaris İlçe Başkanlığının yapmış oldukları projeyi önemsediklerini dikkat çekerek; “ Bu projede çocuklarımız Atatürk’ü örnek almışlar ve sevgilerini göstermişler. Atatürk’ü bu kadar öne çıkartan gençlerimiz ve ilçe başkanımız var. Ben bu nedenle ilçe başkanıma çok teşekkür ediyorum. Bu proje hem Marmaris hem de Muğla için çok önemliydi. Bunun diğer ilçelerimizde de örnek alınarak devam ettirilmesi gerekiyor. Çünkü Atatürk’ün dediği gibi ‘gelecek gençlikte’. Bu bir yatırım projesidir. Marmaris İlçe Başkanlığımızın projeleri devam ediyor. Bizim üzerimize düşen burada birlik ve beraberlik içinde olmaktır. Hiçbir üyemizi diğerinden ayırmamamız gerekiyor. Ben bu yola çıktığımda birimiz yoksak eksiğiz demiştim. Ben bu birlikteliği sağlayan 13 ilçe teşkilat başkanıma çok teşekkür ediyorum. 

 

“LAİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ VE ATATÜRK’ÜN YOLUNDA BİRLEŞELİM”

Muğla merkezde oturularak parti ve Muğla yönetilmez. Artık Muğla merkezde değil, çalışmalarımızı ilçelerimizde yapacağız. Bunun ilk örneğini Milas’ta gerçekleştirdik. Bu çalışmamız çok başarılı oldu. Tam gün çalışmalarımız diğer ilçelerimizde de devam edecek. Marmaris İlçe Başkanımız çok mücadele veriyor. İlçe Başkanımız Atatürk’ün yolunda tüm projelerini bu yolda sürdürüyor. Bu tutumu çok önemli. Çünkü bize Atatürk’ü unutturmaya çalışanlar var. Artık onlarda özüne dönmeye başladı. Yani Atatürk’ü unutturmak kimsenin işine gelmeyecek. Herkes iki konuda birleşmeli. Bir laik Türkiye Cumhuriyeti, iki Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Bu konuda birleşirsek hem Muğla hem de Türkiye kazanacaktır. Katkılarınızdan dolayı emek veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından CHP İlçe Başkanı Acar Ünlü bu projede çok büyük desteği olan proje koordinatörü Gökçe Söylemez’e plaketini verdi. Ardından tüm gönüllü eğitmenlere de plaketleri takdim edildi. Daha sonra çocuklara da katılım sertifikası verildi.

Düzenlenen sergide çocukların bir ay boyunca yaptığı resim, sanatsal çalışmaları, el becerileri gibi çok sayıda ürün sergilendi. Sergide yer alan çalışmalar ziyaretçilerden de tam not aldı.

CHP Eğlence ve Eğitim Kampı Projesi’nde gönüllü olarak katılan eğitimciler şöyle; Aysun Diyaroğlu, Semiha Yalçın, Pelin Özbozdağ, Nihan Poyraz, Erdal Çetin, Gülser Kırçiçeği, Dilan Karahan, Özlem Yaltı, Güldal Bozdemir, Esra Tüfekçi, Lale Koçak, Işık Karaaslan, Mehmet Emin, Günnur Kortan Türkmen, Murat Ozbir, Gökçe Söylemez.

CHP Eğlence ve Eğitim Kampı alan sorumluları ise şöyle; Zehra Turgut Güven, Işıl Şahin Gür, Pınar Uslu, Damla Özdemir, Yasemin Esin, Nur Akdeniz, Hülya Saraçoğlu, Hayat Yara

 

Tasarım: Z4M Medya